Идентификация

ВИСОКИ ПОСТИЖЕНИЯ ЗА ПАНАГЮРСКИТЕ АТЛЕТИ Печат Е-мейл
Написано от Връзки с обществеността

Юношите и девойките от Панагюрище се завърнаха със златни и сребърни медали от състезание по планинско бягане, което се организира от Община Смолян и Българската федерация по лека атлетика (БФЛА). Проявата беше посветена на Празника на смилянския фасул в село Смилян, където бе даден и старта на първото по рода си състезание.

В надпреварата се включиха 50 състезатели от различни възрастови групи от Панагюрище, София, Нова Загора, Поморие и други градове от страната ни. Сред официалните гости на проявата бяха Добромир Карамаринов - председател на Българската федерация по лека атлетика, командирът на 101–ви Алпийски батальон Димитър Кацаров, областният управител на Област Смолян инж. Димитър Кръстанов, кметът на община Смолян Николай Мелемов и Даниела Керкелова - главен експерт „Спорт” в Общината.

При мъжете първо място зае Стоян Тевекелиев от Локомотив - Дряново, с време 27.51 мин., второ - Костадин Кисьов, трето - Радостин Капуджиев. При жените първа се класира Милка Михайлова от „Вирен” – Мездра, която пробяга 5-километровото трасе за време 31.24 мин., второ място - Антония Маринова от София, трето - Маринела Нинева от Дряново.

При юношите първо място зае Николай Цветанков от Панагюрище, второ - Златомир Радев също от Панагюрище, трето - Албен Асенов от София.

При девойките на първо място се класира Лушка Кокотанекова от Панагюрище, на второ място - Татяна Дячкова от Поморие, а на трето място - смолянската състезателка Виктория Бойкова.

Победителите в различните групи бяха наградени от областния управител на Област Смолян инж. Димитър Кръстанов, от кмета на община Смолян Николай Мелемов, от председателя на БФЛА и от треньорите. Панагюрката Лушка Кокотанекова получи специалната награда за отличното си представяне - шпайкове.