Качеството на въздуха след пожара в района на жп гара - Панагюрище е под алармените прагове, сочат актуалните данни тази сутрин |
![]() |
![]() |
Написано от Връзки с обществеността | |||
Пожарът в района на ЖП гара- Панагюрище, който възникна в първите часове на 24 януари е почти потушен. Останало е едно тлеещо огнище. Екипи са на място за наблюдение. Актуалните данни от мобилната лаборатория за качеството на въздуха в 8 часа тази сутрин, 25 януари, са далече под алармените прагове, съобщават от РИОСВ - Пазарджик. ДАННИТЕ са следните:
- серен диоксид (SO2) – максимална измерена стойност 31 µg/m3 (14:00 часа на 24.01.2024 г.), минимална измерена стойност 6 µg/m3 (8:00 часа на 25.01.2024 г.) при средночасова норма за опазване на човешкото здраве 350 µg/m3;
Отчетените стойности от монтираната мобилна станция (МАС) за контрол на качеството на атмосферния въздух (КАВ) не сочат превишения от нормите, определени в Наредба № 12 от 15 юли 2010 г. за норми за серен диоксид, азотен диоксид, фини прахови частици, олово, бензен, въглероден оксид и озон в атмосферния въздух, уточняват от РИОСВ-Пазарджик.
|