НА ОФИЦИАЛНА ЦЕРЕМОНИЯ БЯХА НАГРАДЕНИ НАЙ-ДОБРИТЕ СПОРТИСТИ НА ПАНАГЮРИЩЕ ЗА 2017 ГОДИНА Печат Е-мейл
Написано от Връзки с обществеността   
Четвъртък, 11 Януари 2018 18:41


На официална церемония, състояла се днес в многофункционалната спортна зала „Арена Асарел“, бяха наградени най-добрите спортисти на община Панагюрище за изминалата 2017 година.

Организатори на събитието бяха Община Панагюрище и Асоциацията на спортните клубове.

На церемонията присъстваха кметът на община Панагюрище г-н Никола Белишки, председателят на общински съвет г-н Христо Калоянов, общински съветници, членове на постоянната комисия „Образование, култура, младежки дейности и спорт” на Общински съвет, Анна Пелова – почетен гражданин на община Панагюрище и спортист № 1 на XX век, председатели, треньори и представители на спортните клубове, които развиват дейност на територията на общината, представители на бизнеса и местните медии.


Класацията на 10-те най-добри спортисти на община Панагюрище за 2017 година бе определена от Асоциацията на спортните клубове, съвместно с членовете на постоянната комисия „Oбразование, култура, младежки дейности и спорт“ на Общински съвет-Панагюрище, заместник-кметът по хуманитарните дейности на Общината г-жа Галина Матанова и медиите на местно ниво.


За спортист на годината, с най-голям брой събрани точки от проведеното гласуване, бе определена МАРИЯ ОРЯШКОВА от Спортен клуб „Бойни спортове“ с треньор Иван Нетов.

Мария Оряшкова е шампион на България по самбо /жени/; достойно заслужила първо място на Европейско първенство по самбо /жени/ - Беларус, трето място на Световно първенство по самбо /жени/ - Русия, второ място на Световна купа по самбо /жени/ - Казахстан. Четирикратната световна и осемкратна европейска шампионка по самбо Мария Оряшкова е капитан на националния отбор и спортист № 1 в спорт самбо за 2017 година.

Втори в класацията е ИВАН ХЪРКОВ от Спортен клуб „Бойни спортове“ с треньор Иван Нетов.

Иван Хърков е шампион на България по самбо /мъже/; шампион на България по бойно самбо /мъже/; бронзов медалист от Европейско първенство по бойно самбо /мъже/ - Беларус; бронзов медалист от Световна купа по бойно самбо /мъже/; вицешампион на България джудо /мъже – 23 годишна възраст/.


На трето място е ГЕОРГИ НЕТОВ от Футболен клуб „Оборище“ - най-добър футболист и капитан на отбора, с основна заслуга за класирането му.


На четвърто място се нарежда МАРИЯ МАСЛЕВА от Хандбален клуб „Панагюрище“ с треньор Любка Карагьозова.

Мария Маслева има спечелен бронзов медал на Европейско първенство за девойки до 16 години и индивидуална награда „Най-добър защитник“; бронзов медал на Държавно първенство по плажен хандбал /девойки/ и индивидуална награда „Най-добър шутър“; сребърен медал на Купа България за девойки 16 годишна възраст и индивидуална награда „Голмайстор“; носител на наградите „Голмайстор“ на „Б“ републиканска хандбална група, „Голмайстор“ на Държавен финал за девойки 19 години, „Голмайстор“ на Купа България при девойки 19 години.


Пети в класацията е ИЛЧО МАШЕВ от Спортен клуб „Таекуон-до-Один“ с треньор Желязко Гагов.

Илчо Машев е шампион на Държавно първенство; бронзов медалист от Европейско първенство по спаринг – Англия; бронзов медалист от Европейско първенство – отборно; златен медалист от Международен турнир в Словения и обявен за най-техничен състезател на турнира; спечелил два златни медала от Международни турнири.


Спортист № 6 е СТОЯН ЗАЙКОВ от спортен клуб по тенис на маса „Асарел-Медет“ с треньор Анелия Карова.

Стоян Зайков има златен медал „Млад олимпиец“ /финален етап/ до 12 години; държавен шампион до 12 години – индивидуално и отборно; спечелени златен медал смесени двойки до 12 години и сребърен медал двойки до 12 години; осмо място до 15 години – индивидуално; трето място смесени двойки до 15 години; участвал в Балканиада до 15 години в Албена; шампион /индивидуално и отборно/ на ученически игри 5-8 клас.


На седмо място в класацията е ДЕСИСЛАВА БОТЕВА от Тенис клуб „Панагюрище“ с треньор Борис Влахов.

Десислава Ботева има бронзов медал от Държавно първенство – до 18 години – лично; сребърен медал от Държавно първенство  - до 18 години – двойка; бронзов медал от Купа България – лично; бронзов медал от Балканско първенство – отборно; сребърен медал от фестивала „Олимпийски надежди“ – лично.

Осмо място заема лекоатлетката ЛУШКА КОКОТАНЕКОВА от Клуб по лека атлетика „Борис Мулешков“ с треньор Дончо Калпаков.

Лушка Кокотанекова е шампион на 5 000 м. планинско бягане на Държавно първенство; има спечелени два бронзови медала от Държавно първенство – 1 500 и 3 000 м. гладко бягане в зала; пето място на Балканско първенство – планинско бягане.


Спортист № 9 е СТАЙКО ТАНКОВСКИ от Спортен клуб „Таекуон-до-Один“ с треньор Здравко Еров.

Стайко Танковски има златен медал от Държавно първенство; спечелил трето място на Европейско първенство до 18 години – Англия, трето място на Международен турнир – Словения, трето място на Международен турнир – България.


На десето място в класацията е ДАНИЕЛ НЕМСКИ от Клуб по лека атлетика „Оборище“ с треньор Катя Кроснарова.

Даниел Немски е бронзов медалист от Държавно първенство - седмобой; бронзов медалист от Държавно първенство – овчарски скок /20 години/; бронзов медалист от Държавно първенство – десетобой /18 години/; спечелено четвърто място на Държавно първенство – десетобой /20 години/.


На тържествената церемония тази вечер бяха наградени както десетте най-добри спортисти на община Панагюрище за 2017 година, така и отборът с най-високи постижения – ФУТБОЛЕН КЛУБ „ОБОРИЩЕ“.

Отборът се класира на 12 място в Б-професионална футболна лига мъже за сезон 2016/2017 и участва в 1/16 финал на Купа България през есента на 2017 година. Най-добър футболист на Футболен клуб „Оборище“ и спортист № 3 на община Панагюрище е Геоги Нетов.


Излъчен бе и треньор на годината в лицето на ИВАН НЕТОВ – треньор на Спортен клуб „Бойни спортове“.

Възпитаниците на Иван Нетов завоюваха златен и бронзов медал на Европейски първенства по джудо и бойно самбо, над 10 шампионски титли на България, над 20 медала от Държавни първенства по самбо и джудо.

Нетов сподели своята награда с Георги Атанасов - треньор на хандбалния клуб.



Плакети получиха и най-добре представилите се млади спортисти от различните спортни клубове, класирани в призови места:

- Стиляна Добрева – Хандбален клуб „Панагюрище“;

- Спартак Кеков – Спортен клуб „Бойни спортове“;

- Илия Воденичаров – Спортен клуб по тенис на маса „Асарел“;

- Иван Иванов – Клуб по лека атлетика „Оборище“;

- Златомир Радев – Клуб по лека атлетика „Борис Мулешков“;

- Стоян Шишков – Волейболен клуб „Пан-Волей“;

- Стоянка Варадинова – Спортен клуб „Таекуон-до-Один“;

- Георги Кържанов – Клуб по тенис на маса „1995“;

- Десислав Атанасов – Спортен клуб „Топалов“;

- Мирослав Стаменов – Спортен клуб „Бадминтон“;

- Радостин Петров – Баскетболен клуб;

- Красимира Цоневска – Спортен клуб по художествена гимнастика „Мери Денс“;

- Гинка Юрукова – Шахматен клуб „Оборище“;

- Мариян Наплатанов – Футболен клуб „Оборище“;

- Спас Кърпаров – Туристическо дружество „Бунай“;

- Миглена Гуекова – МОО СЪЮЗ БЪЛГАРИЯ – Айкидо;

- Цветелина Алексова и Божидар Шуманов – Клуб по спортни танци „Импулс“.


В категория ветерани бяха наградени:

- КРЪСТЬО НЕШЕВ – световен шампион;

- ГЕОРГИ ШИШКОВ – световен шампион;

- МАРИН ВУЛЕВ – вицесветовен шампион;

- НИКОЛАЙ ГОСПОДИНОВ – бронзов медал от Световно първенство;

- ПЕНКО НОНОВ – Бронзов медал от Световно първенство;

- ПЕТЪР ПЕТРОВ – медалист от Европейско първенство;

- ПАВЕЛ ШИРИЛИНКОВ – балкански шампион.


За най-значимо спортно събитие през 2017 година бе отличено откритото първенство по тенис на маса Seamaster 2017 ITTF World Tour – Bulgaria Open. Наградата получи директорът на турнира Цветозар Христов. Председателят на управителния съвет на Seamaster 2017  ITTF World Tour – ASAREL Bulgaria Open Иван Александров получи специална награда за принос в спорта и популяризиране името на Панагюрище.


Заместник-кметът на Община Панагюрище и бивш шампион на България по лека атлетика г-н Георги Павлов получи специална награда за принос към спорта.


Специална награда за принос в спорта бе връчена и на г-жа Анна Пелова – спортист №1 на XX век.

Специални награди за високи спортни постижения и за прославяне името на Панагюрище получиха шампионите по автомобилизъм Любен Каменов и Илия Царски.


Кметът на община Панагюрище г-н Никола Белишки (респективно Ръководството на общината) получи специална награда за принос към развитието на спорта в общината.


Специални награди за цялостен принос към спорта получиха г-н Димитър Цоцорков – председател на Надзорния съвет на „Асарел-Медет“ АД и инж. Делчо Николов – изпълнителен директор и председател на Управителния съвет на „Асарел-Медет“ АД.



Последно променен на Четвъртък, 11 Януари 2018 21:02