Идентификация

Два отбора на Хандбален клуб ПАНАГЮРИЩЕ започнаха есенния полусезон с победи Печат Е-мейл
Написано от Връзки с обществеността

На 12 октомври Панагюрище бе домакин на първия турнир по хандбал за "Б" републиканска хандбална група. В първия мач срещу "Никиспорт" - Сливница при неубедително първо полувреме /14:13/, през второто полувреме нашият отбор се мобилизира и извоюва победата при резултат 31:23. Панагюрският отбор изигра още по-добре втората среща с отбора на "Енергетик" - Гълъбово  и записа втора победа /29:13/.

Състав на отбора и отбелязани голове: Галя Ианова, Йорданка Тодорова - 16 гола, Нелина Маслева - 3 гола, Ангелина Симеонова - 5 гола, Надежда Шилева - 1 гол, Екатерина Табанджова - 6 гола, Петя Цветанкова - 7 гола, Елена Чолакова - 3 гола, Стефка Цветанкова - 19 гола, Тотка Дойкинова, Теодора Куртева, Василка Трендафилова.

На 13 октомври, отново в Панагюрище, се проведе и кръг от зоналното първенство за 19 годишните девойки. За нашия отбор бе голямо изпитание, поради многото контузени състезателки. Отборът трябваше да играе без смени. Първият мач, срещу "Енергетик" - Гълъбово, се превърна в наказателна акция на нашия отбор който вкара 29 гола в противниковата врата, а допусна само 5 в собствената. Вторият мач бе срещу силният отбор на "Никиспорт" - Сливница. Панагюрските момичета играха през първото полувреме гол за гол и постигнаха резултат 14:13. През второто полувреме нашите момичета водеха с по 2-3 гола и завършиха мача с победа 22:19. С много силна игра се отличиха вратарката Тотка Дойкинова, Йорданка Тодорова с 28 гола, Екатерина Табанджова с 12 гола. Останалите състезателки, които допринесоха за победите: Нелина Маслева - 2 гола, Ангелина Симеонова - 3 гола, Николета Кузманова, Златка Тодева, Наташа Струнджева, Мария Савлекова - 1 гол, Ивайла Панайотова, Теодора Куртева - 5 гола, Галя Иванова, Ива Караджова.

Следващият турнир на девойките е в Гълъбово срещу отборите на Поморие и Хасково.