„Живият пламък” на „Родолюбие” тази година ще гори в село Челопеч Печат Е-мейл
Написано от Връзки с обществеността   


Тържествена атмосфера изпълваше Театър Дом – паметник и във втория финален ден на Националният фестивал за млади изпълнители на българска патриотична песен „Родолюбие”. Датата на събитието, 21 април, съвпадна и с един от най – хубавите пролетни празници - Цветница.

В продължение на два дни, повече от 320 млади изпълнители пяха с любов за родината и показаха, че възрожденското богатство ще бъде съхранено и в бъдеще. Изпълненията на младите таланти бяха оценявани от професионално жури с председател  ДОЦ. ЕТИЕН ЛЕВИ и членове КРАСИМИР ГЮЛМЕЗОВ, МАЯ РАЙКОВА и ДОЧКА КАЦАРЕВА Паралелно с професионалното жури, изпълненията на участниците ще се оценяват и от детско жури в състав ВИКТОРИЯ МАНЕВА и КРИСТИНА ВЕЛЕВА.


Родолюбивият форум завърши с официална церемония по награждаване, на която се раздадоха дипломи и медали за участниците, както и специалната награда на фестивала „Живият пламък”. Тазгодишните носители са дарованията от ВГ „Средногорски звън“  от село Челопеч, с музикален ръководител Невелина Сараджова.

Но най – важното не бяха наградите, а обичта и гордостта, които струяха и от изпълнителите и от публиката при всяко изпълнение на българска патриотична песен. Защото живо е чувството за национална принадлежност, а който не познава и не тачи своята музика, е обречен на забрава.

В Панагюрище започна XV-тото издание на Националния фестивал „Родолюбие‘2019“

Наградиха победителите от първия ден на "Родолюбие’ 2019"

Галаконцерт „Родолюбие‘2019“ събира лауреати на фестивала през годините


П Р О Т О К О Л

ЗА РАЗДАДЕНИ НАГРАДИ

НА XV НАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ „РОДОЛЮБИЕ”

20–21 АПРИЛ 2019 ГОДИНА


ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНЕНИЯ

ПЪРВО МЯСТО – ЗЛАТЕН МЕДАЛ

Никол Петковска – град Пловдив; музикален ръководител Ирена Велева;

Елена Василева – „Арт Войс Център“ - град Пловдив; музикален ръководител: Румяна Иванова;

Габриела Грозева – град Варна; музикален ръководител: Илияна Апостолова;

Жени Кринчева – град София; музикален ръководител: Вяра Иванова;

Палома Иванова – град София; музикален ръководител Галина Иванова.

ВТОРО МЯСТО – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ

Симона Худулова – Арт център „Точно време“ - град Бургас; музикален ръководител Женя Лалчева;

Ая Христова – град София; музикален ръководител: Емил Струнджев;

Максимилиана Попова – град София; музикален ръководител: Йоанна Ставрева;

Росица Павлова – град София; музикален ръководител: д-р. Ставри Ангелов;

Кристиана Чуклева – ЦПЛР-Панагюрище, школа по поп и джаз пеене „Евгений Зумпалов“; музикален ръководител: Нона Немигенчева.


ТРЕТО МЯСТО – БРОНЗОВ МЕДАЛ

Антония Бъчварова – град София; музикален ръководител: Виктория Николова;

Антъни Ганчев – град София; музикален ръководител: Виктория Николова;

Калина Чокоева – град Русе; музикален ръководител: Наталия Константинова;

Дария Христова – ОУ „Св. Иван Рилски“, град Хасково; музикален ръководител: Боян Митев;

Василена Станева – град София; музикален ръководител: Невена Петрова;

Дария Петрова – град София; музикален ръководител: Невена Петрова;

Габриела Тодорова – град София; музикален ръководител: Невена Петрова.




ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

ВОКАЛНИ ДУЕТИ

ПЪРВО МЯСТО – ЗЛАТНИ МЕДАЛИ

Яна Михова и Благослава Михова – ОШИ „Проф. Петко Наумов“, град Берковица; музикален ръководител: Ирена Николаевна.

ВТОРО МЯСТО – СРЕБЪРНИ МЕДАЛИ

Елизабет-Анн Кенет Ръмбъл и Александър Кенет Ръмбъл – НЧ „Васил Левски-1861“, град Карлово; музикален ръководител: Велина Иванова.

ТРЕТО МЯСТО – БРОНЗОВИ МЕДАЛИ

НЕ СЕ ПРИСЪЖДА


ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

ВОКАЛНИ ГРУПИ

ПЪРВО МЯСТО – ЗЛАТНА КУПА

Вокална група „Детелини“ – град Пловдив; музикален ръководител: Росица Рогачева;

Вокална група „Wings – джуниър“ – Сдружение „Новото поколение на талантите“, град Мездра; музикален ръководител: Тони Яшова.

ВТОРО МЯСТО – СРЕБЪРНА КУПА

Вокална група „Средногорски звън – джуниър“ – село Челопеч; музикален ръководител: Невелина Сараджова;

Вокална група „Щурче“ – град Пловдив; музикален ръководител: Делчо Власаков.

ТРЕТО МЯСТО – БРОНЗОВА КУПА

Вокална група „ДА и Не“ – СУ „Нешо Бончев“, град Панагюрище; музикален ръководител: Иван Иванов;

Вокална група „Калпазански рай“ – НУ „Васил Левски“, град Кричим; музикален ръководител: Антоанета Кирова;

Вокална група „Карловойс джуниър“ – Музикална школа „Карловойс“, град Карлово; музикален ръководител: Анита Илиева.

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНЕНИЯ

ПЪРВО МЯСТО – ЗЛАТЕН МЕДАЛ

Наталия Гайкова – град Хисаря; музикален ръководител: Иван Димов;

Александрина Механджийска – ВС „Фа Диез“, град Благоевград; музикален ръководител: Христина Палева;

Кристина Гочева – ЦПЛР-Панагюрище, школа по поп и джаз пеене „Евгений Зумпалов“; музикални ръководители: Нона Немигенчева и Пепа Филина;

Надежда Ковачева – ЦПЛР-Панагюрище, школа по поп и джаз пеене „Евгений Зумпалов“; музикални ръководители: Нона Немигенчева и Пепа Филина.



ВТОРО МЯСТО – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ

Красимира Александрова – град Пловдив; музикален ръководител: Теодора Чернева;

Борислава Гайкова – град Хисаря; музикален ръководител: Иван Димов;

Герда Луизе Рокол – град Хисаря; музикален ръководител: Руми Иванова;

Василена Маслева – „Арт Войс Център“ - град Пловдив; музикален ръководител: Румяна Иванова.

ТРЕТО МЯСТО – БРОНЗОВ МЕДАЛ

Дани Илиева – Музикална школа „Карловойс“, град Карлово; музикален ръководител: Анита Илиева;

Стефания Ангелова – Арт център „Стринджендо“, град София; музикален ръководител: Емил Струнджев;

Константин Велев – град Пловдив; музикален ръководител: Ирена Велева;

Ива Спасова – град София; музикален ръководител: Виктория Николова.

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

ВОКАЛНИ ДУЕТИ


ПЪРВО МЯСТО – ЗЛАТНИ МЕДАЛИ

Наталия Гайкова и Борислава Гайкова – град Хисаря; Музикален ръководител – Иван Димов.

ВТОРО МЯСТО – СРЕБЪРНИ МЕДАЛИ

НЕ СЕ ПРИСЪЖДА

ТРЕТО МЯСТО – БРОНЗОВИ МЕДАЛИ

НЕ СЕ ПРИСЪЖДА

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

ВОКАЛНИ ГРУПИ


ПЪРВО МЯСТО – ЗЛАТНА КУПА

Секстет „Бамбини“ – ЦПЛР ОДК - град Пловдив; музикални ръководители: Снежана Донева и Димитър Донев;

Детска вокална група „Сладки пуканки“ – Национален дворец на децата - град София; музикален ръководител: Светлана Струнджева.

ВТОРО МЯСТО – СРЕБЪРЕНА КУПА

Квартет „Слънце“ – ОБДЦКИ - град Русе; музикален ръководител: Наталия Константинова;

Вокална група „Little Wings”- Сдружение „Новото поколение на талантите“ - град Мездра; музикален ръководител: Тони Яшова.

ТРЕТО МЯСТО – БРОНЗОВА КУПА

Вокална група „Карловойс“ – Музикална школа „Карловойс, Военен център, град Карлово; музикален ръководител: Анита Илиева.


ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНЕНИЯ

ПЪРВО МЯСТО – ЗЛАТЕН МЕДАЛ

Цветалина Шопова – ЦПЛР-Панагюрище; музикален ръководител: Стефка Стефанова;

Евгения Ангелова - ЦПЛР – Панагюрище, школа по поп и джаз пеене „Евгений Зумпалов“; музикален ръководител – Нона Немигенчева.

ВТОРО МЯСТО – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ

Йорданка Димитрова – ЦПЛР – Панагюрище, школа по поп и джаз пеене „Евгений Зумпалов“; музикални ръководители Нона Немигенчева и Пепа Филина;

Александър Георгиев – град Мездра; музикален ръководител: Тони Яшова;

Ирена Георгиева – ЦПЛР-ДК „Йовко Йовков“ - град Севлиево; музикален ръководител: Цветан Цонев.

ТРЕТО МЯСТО – БРОНЗОВ МЕДАЛ

Иван Бондар - ЦПЛР – Панагюрище, школа по поп и джаз пеене „Евгений Зумпалов“; музикален ръководител: Нона Немигенчева;

Венелин Каленов – град Велинград; музикални ръководители: Йорданка и Иван Казалиеви.

ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

ВОКАЛНИ ГРУПИ

ПЪРВО МЯСТО – ЗЛАТНА КУПА

Вокална група „Средногорски звън“ – село Челопеч; музикален ръководител: Невелина Сараджова.


ВТОРО МЯСТО – СРЕБЪРЕНА КУПА

НЕ СЕ ПРИСЪЖДА

ТРЕТО МЯСТО – БРОНЗОВА КУПА

Вокална група „Wings” – Сдружение „Новото поколение на талантите“ - град Мездра; музикален ръководител: Тони Яшова;

Вокална група - Първа английска гимназия - град София; музикален ръководител: Донка Николаева.

ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

ВОКАЛНИ ДУЕТИ И ТРИО

НЕ СЕ ПРИСЪЖДАТ НАГРАДИ

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ НА НАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ „РОДОЛЮБИЕ”, ПАНАГЮРИЩЕ, 2019

1.СПЕЦИАЛНА НАГРАДА НА НФ „РОДОЛЮБИЕ‘ 2019” СТАТУЕТКА „ЖИВИЯТ ПЛАМЪК “,  ПАРИЧНА НАГРАДА И ДИПЛОМ

Вокална група „Средногорски звън“ - село Челопеч; музикален ръководител Невелина Сараджова.


2. НАГРАДА НА ОБЩИНА ПАНАГЮРИЩЕ  -  ПАРИЧНА НАГРАДА  И ДИПЛОМ

Никол Петковска – град Пловдив; музикален ръководител: Ирена Велева.


3. НАГРАДА ЗА МУЗИКАЛЕН РЪКОВОДИТЕЛ - ПАРИЧНА НАГРАДА, ПЛАКЕТ И ДИПЛОМ НА ИМЕТО НА „АННА ГЛАВЧЕВА“

Невелина Сараджова – музикален ръководител на Вокална група „Средногорски звън“ – село Челопеч.

4. НАГРАДА ЗА СЦЕНИЧНА РЕАЛИЗАЦИЯ – ПЛАКЕТ

Елизабет – Анн Кенет Ръмбъл и Александър Кенет Ръмбъл – НЧ „Васил Левски – 1861“, град Карлово; музикален ръководител: Велина Иванова.


5. НАГРАДА НА ДЕТСКОТО ЖУРИ – КУПА

Елена Василева – „Арт Войс Център“ - град Пловдив; музикален ръководител: Румяна Иванова.

6. НАГРАДА НА ЦЕНТЪР ЗА ПОДКРЕПА ЗА ЛИЧНОСТНО РАЗВИТИЕ  – ПАНАГЮРИЩЕ

Даниела Роберто Авитабиле – НЧ „Васил Левски – 1861“ - град Карлово; музикален ръководител: Велина Иванова.

НАГРАДИ  НА ФИРМИ И ОРГАНИЗАЦИИ


НАГРАДА НА „АСАРЕЛ-МЕДЕТ”АД - ПАНАГЮРИЩЕ – ГРАМОТА, КУПА И ПАРИЧНА НАГРАДА

Надежда Ковачева – ЦПЛР – Панагюрище, школа по поп и джаз пеене „Евгений Зумпалов“; музикални ръководители Нона Немигенчева и Пепа Филина.


НАГРАДА НА РОТАРИ КЛУБ – ЗА НАЙ-МАЛЪК УЧАСТНИК, ПАРИЧНА НАГРАДА


Дария Христова – град Хасково; музикален ръководител.


СДРУЖЕНИЕ НА ПРЕДПРИЕМАЧИТЕ – ПАНАГЮРИЩЕ


Цветалина Шопова – ЦПЛР-Панагюрище; музикален ръководител Стефка Стефанова.


НАГРАДА НА „ОПТИКС” АД – ПАНАГРИЩЕ – ГРАМОТА И ПАРИЧНА НАГРАДА


Габриела Грозева – град Варна; музикален ръководител Илияна Апостолова.


НАГРАДА НА „ЛАЙЪНС КЛУБ” – ПАНАГЮРИЩЕ


Божидар Борисов – „Студио по изкуства за деца“ - град Пазарджик; музикален ръководител Гинка Балабанова.


НАГРАДА НА ДВОРЕЦ НА ДЕЦАТА – град СОФИЯ

1. Стивъни Джунова – ЦПЛР-Панагюрище, школа по поп и джаз пеене „Евгений Зумпалов“; музикален ръководител Нона Немигенчева;

2. Рая Вулева – ЦПЛР-Панагюрище, школа по поп и джаз пеене „Евгений Зумпалов“; музикален ръководител Величка Маслева.

Последно променен на Понеделник, 22 Април 2019 11:19